Η φιλοδοξία μας να κάνουμε τρόφιμα φιλικά προς τον πλανήτη περιλαμβάνει ένα πρόγραμμα μηδενικών αποβλήτων. Θέλουμε να αξιοποιήσουμε στο έπακρο κάθε πατάτα. Πως? Μετατρέποντας μικρότερες πατάτες που δεν μπορούν να γίνουν τηγανιτές πατάτες σε σπεσιαλιτέ όπως κροκέτες ή πουρέ πατάτας. Παράγουμε επίσης άμυλο για βιομηχανικές χρήσεις (π.χ. επικαλύψεις χαρτιού), ζωοτροφές και μετατρέπουμε μη βρώσιμα μέρη και φλούδα πατάτας σε βιοαέριο ως καύσιμο για τα εργοστάσιά μας.
Τώρα παραμένει μόνο λιγότερο από το 2% των συνδυασμένων οργανικών και μη απορριμμάτων μας (π.χ. μέταλλο, χαρτόνι, πλαστικά). Μέχρι το 2025, θα εξαλείψουμε και τα υπόλοιπα.